UMMET KAN AGLIYOR
İbrahim TORU
toru63@hotmail.com
12-12-2016

 ÜMMET KAN AĞLIYOR!!


İslam ülkelerine bakıyorum hep zulüm hep işkence ve gaddarca, acımasızca filmlerde bile canlandırılamayan ölümler Ya Rab diyorum bunu yapanlar gerçekten Müslüman mıdır ayrıca insanmıdır. Yoksa bunlar aslında dinsiz ve insanlıktan nasibini almamış ama İslam ülkesinde yaşadıkları için Müslüman kimliği almış kişilermidir? 


Burda dinsizleri kastederken belki onlarada hakeret olur çünkü ben insanım diyen her hangi bir insan bu olayları yapamaz.  İnsan olmayanda akıl yoktur onun için ne yaptığını bilmez bin tane çocuk mu ölmüş, ölürken insanların gözlerinin içine baka baka ve çırpınarakmı ölmüş, bunu düşünemez çünkü insan değildir. İnsan olmayınca sorgulama kabiliyetide  olmaz.


Acaba diyorum esad ve onun gibiler insan kılığına girmiş en adi en zalim birer hayvanmıdırlar? Onların bu öldürme şekillerini duyarken veya Tv lerde  izlerken bizim uykularımız kaçıyor psikolojimiz bozuluyor durduğumuz yerde içimizden haykırmak geliyor, ellerimiz ayaklarımız titriyor, biz bunları yaşarken peki bunları yapanlar nasıl oluyorda ayaklarının üstünde durabiliyorlar ve halen duruyorlarsa inanın bunlar insan değiller sadece insan sıfatına girmiş hayvandan başka bir şey değiller, burada hayvanları kastederken aslında hayvanlarada hakeret etmiş oluruz, ama sözümüz bütün hayvanlar için değil sadece vahşi ormanlarda yaşayan, vahşi hayvanlar içindir.


Bu zulmü bu vahşeti yapanlara yardım edenlerede inanamıyorum.  Destek verenleri ve bu olaylar karşısında sessiz kalanlara,  bunlarda insanmı acaba kendi kendime bunu sormaktan alı koyamıyorum,  yoksa bunlarda onlar gibiler ama sadece bunlar o ormanın içinden çıkamamışlar, onun için tutuldukları kafesin içinden onları destekliyorlar, yoksa bunlarda kafesten çıksalar onlardan aşağı kalır bir tarafları yoktur.


Allahım Ülkemizde, Suriyede, Mısırda, Irakta, Afganistanda, Doğu Türkistanda ve daha isimlerini  sayamadığım bir çok yer kürede dili, Irkı etnik kökeni ne olursa olsun, mağdur ve mazlum olan, namusunu, şerefini ve canını zalimlerden, kafirlerden koruyamayan  Müslüman Kardeşlerimizi   Özellikle şehit düşen günahsız bebekler ve çocukların   yüzü suyu hürmetine Ya Rab!! Muhafaza et ve onlara bu zulmü reva gören Müslüman ve İslam dini düşmanlarını Kahhar isminle Kahreyle onları hem bu Dünyada hem Ahiret hayatında azaplandır Ya Rab 


Ve şimdi inanıyorum milyonlarca Dua yükseliyor Arş-ı Alaya, Rabbim sen bu dualarımızı düşmana kurşun eyle.


Allaha emanet olun.


Sevgi ve saygılarımla;


 


 


Bu yazi toplam 9992 defa okunmuştur
Henüz yorum yapilmamis.
Yazarin Diger Yazilari