SIGARAYA OTOMATIK ZAM UYGULANMAYACAK

SIGARAYA OTOMATIK ZAM UYGULANMAYACAK
30-06-2017 tarihinde eklendi.
1491 kez okundu.

Haber Merkezi

Maliye Bakanlığı, sigara ve diğer tütün mamulleri üzerinden alınan ÖTV tutarlarına ilişkin "Bu yılın Temmuz-Aralık dönemi için 2017 yılı enflasyon gelişmeleri ve yıl sonu hedefleri göz önünde bulundurularak, sigara ve diğer tütün mamulleri üzerinden alınan söz konusu maktu ve asgari maktu ÖTV tutarlarının artırılmaması uygun görülmüştür" dedi.


Maliye Bakanlığı, bugünkü Resmi Gazete’de sigara ve diğer tütün mamulleri üzerinden alınan ÖTV tutarlarına ilişkin açıklamada bulundu. Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Sigara ve diğer tütün mamulleri üzerinden alınan maktu ve asgari maktu ÖTV tutarları, her yıl Ocak ve Temmuz aylarında TÜİK tarafından ilan edilen Yİ-ÜFE oranı kadar artırılmaktadır.


Bu yılın Temmuz-Aralık dönemi için ise 2017 yılı enflasyon gelişmeleri ve yıl sonu hedefleri göz önünde bulundurularak, sigara ve diğer tütün mamulleri üzerinden alınan söz konusu maktu ve asgari maktu ÖTV tutarlarının artırılmaması uygun görülmüştür. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildiYasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklari kanalurfa.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamami özel izin alınmadan kullanilamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alintilanan habere aktif link verilerek kullanilabilir.
Etiketler : SIGARAYA,OTOMATIK,ZAM,UYGULANMAYACAK,
Ilgili haberler
TAZİYE
ANKET
banner163