SANLIURFA DAN YENI AZIZ SANCARLAR CIKABILIR

SANLIURFA DAN YENI AZIZ SANCARLAR CIKABILIR
23-02-2017 tarihinde eklendi.
2009 kez okundu.

Haber Merkezi

Şanlıurfa’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteği ile hazırlanan Stem ekibi Şanlıurfa’yı Amerika’da temsil edecek. Ekipte bulunan öğrenciler yapacakları projelerle hem kod yazmayı öğrenecekler hem de ileride yapacakları meslek gruplarını seçerken kendilerine bir yol belirleyecekler.


Şanlıurfa, Urfa Stem "Stemrobotic” Adlı Projesiyle 16–18 Temmuz Tarihinde 125 Ülke İle Yarışmaya Hazırlanıyor.


Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü gerçekleştirdiği stem projesi için de robotik alandaki desteği Amerika’dan almaya hak kazandı.


Stem, kelimesi İngilizcede Fen, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik kelimelerinin baş harflerinden oluşuyor. Stem projesi ile öğrencilere fen bilimleri bir bütün olarak anlatılmaya çalışılıyor. Proje Amerika başta olmak üzere gittikçe yaygınlaşıyor.


Katılımı tamamen ücretsiz olan Stem ekibine ve Bilim merkezine her hafta farklı öğrenci grupları gelerek merkezde; bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarında eğitimler alıyor.


Stem eğitiminin projeye dayalı ve uygulamaya dönük bir eğitim olduğunu belirten Proje Kordinatörü Ahmet Göçen merkeze gelen öğrencilere yeni bir ufuk açmak istediklerini söyledi


Proje hocası Dilek Acar ise verilen eğitimler ışığında Urfa’dan yeni Aziz Sancarlar çıkabileceğini ifade etti.
 Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklari kanalurfa.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamami özel izin alınmadan kullanilamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alintilanan habere aktif link verilerek kullanilabilir.
Etiketler : SANLIURFA,DAN,YENI,AZIZ,SANCARLAR,CIKABILIR,
Ilgili haberler