KUTUPHANE HAFTASI ETKINLIGI

KUTUPHANE HAFTASI ETKINLIGI
31-03-2017 tarihinde eklendi.
2405 kez okundu.

Haber Merkezi

Siverek ilçesinde düzenlenen 53. Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında öğrencilere slayt eşliğinde kitap ve kütüphanenin önemi anlatıldı. 
Hürriyet Caddesinde bulunan Yusuf Sami Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda düzenlenen etkinlikte, Kültür ve Turizm Bakanlığınca hazırlanan 'Sıra Dışı Okur' isimli izletilerek, kitap okuyanların yaşamlarından kesitler gösterildi.
Gösterimin ardından Halk Kütüphanesi Müdürü Ali Lale tarafından öğrencilere 'Yeni Enformasyon Teknolojileri ve Kütüphaneler' adlı seminer verildi.
Lale konuşmasında "Öğrencilerimizin hayata başarılı olabilmesi için her şeyden kitap okuma alışkanlığını kazanmalıdır. Bunu yapabilmesi için her yıl güncel kitapları ve süreli yayınları temin ederek okuyucu hizmetine sunan Kütüphaneler 2. Adres olmalıdır. Yeni enformasyon teknolojisinde bize lazım olduğu kadar kullanmalıyız. Aşırısı zamanımızı bizden çalmış olacaktır. Bu nedenle başarımızı engellenmiş olur. Teknolojilere iç disiplin ve kontrollü yaklaştığımızdan faydalı olur ancak ipin ucu elden bıraktığımızdan fayda yerine zarar getirir" ifadelerini kullandı.
Kütüphaneler Haftası nedeniyle ilçede çeşitli etkinliklerin düzenleneceği bildirildi.Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklari kanalurfa.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamami özel izin alınmadan kullanilamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alintilanan habere aktif link verilerek kullanilabilir.
Etiketler : KUTUPHANE,HAFTASI,ETKINLIGI,
Ilgili haberler