FACEBOOK A GIRENLER DIKKAT

FACEBOOK A GIRENLER DIKKAT
16-08-2016 tarihinde eklendi.
2397 kez okundu.

Haber Merkezi
 


Facebook'a girenler dikkat!
Sosyal medya devi kullanıcılarını yakından ilgilendiren bir değişime imza atmak için harekete geçti.


Facebook, bundan sonra yapılan paylaşımlara (genellikle makalelerde kullanılması bekleniyor) not verecek ve bu paylaşımlar aldıkları nota göre, ana sayfada daha çok kişiye ulaşacak.
Geçtiğimiz günlerde "tıklama tuzağı" makalelere karşı savaş açan Facebook bu adımı ile kullanıcılarının detaylı ve doyurucu bilgi içeren paylaşımlara ulaşmasını hedefliyor.
sosyal medyanın en büyüğü olan Facebook, 10 yılı aşkın bir süredir hayatımızda. Siteyi güncel tutmak adına sürekli yeni özellikleri kullanıma sunan Facebook hakkında bilmediğiniz 10 özelliği  sizler için derledik.

Dosya paylaşma


Facebook'taki mesaj kutusunun sağ üst köşesinde bulunan 'dosya ekle' butonu ile karşı tarafa dosya gönderebilirsiniz.
Sık kullanılanlar listesi


Facebook'ta Twitter'dakine benzer bir liste seçeneği bulunuyor. Haber Kaynağının solunda ve profil resminizin tam altında bulunan kısma tıklayarak beğendiğiniz paylaşımları favorilerinize kaydedebiliyorsunuz.

Mobil bildirimler


Akıllı cihazınızdaki Facebook uygulamasında 'gizlilik ayarları'nın içinde yer alan 'bildirimler' seçeneğinden istediğiniz bildirimleri kapatıp açabiliyorsunuz.

Paylaşımları kaydedin


Arkadaş listenizdeki bir kişi tarafından yapılan paylaşımı kaydedip daha sonra inceleyebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için paylaşımın sol üst köşesinde bulunan 'save this link' (bu linki kaydet) seçeneğine tıklamanız yeterli.

Facebook geçmişinize bakın


facebook.com/us adresine giren kullanıcılar Facebook'ta geçirdikleri süre boyunca yaptıklarının bir listesini görebiliyor.

Hesabınıza kimler girmiş


Facebook hesabınıza sizin dışınızda kişi veya kişiler tarafından girilip girilmediğini öğrenmek oldukça kolay. Ayarlar bölümünde yer alan "Where You're Logged In" seçeneğine tıkladığını zaman Facebook, en son nerelerde platforma giriş yaptığınızın dökümünü çıkartıyor.

Diğer mesajlar


Uygulamalardan gelen mesajlar mesaj kutunuzda ayrı bir bölmede toplanıyor. Mesaj kısmının sol üst kısmında yer alan 'other' (Diğer mesajlar) seçeneğine tıklayarak bu mesajlara ulaşabiliyorsunuz.
Sayfayı baş aşağı etmek mümkün


Ayarlar kısmında Genel seçeneğinin altında bulunan Dil bölümünde English (Upside Down) ana dilini seçin. bu işlemin ardından sayfanız baş aşağı hale gelecek.

Tüm bildirimleri görebilirsiniz


Kendi Facebook sayfanızda sağ üst köşede görebileceğiniz 'Hareketler Dökümü’ bölümünden bugüne kadar sizinle ilgili tüm bildirimleri ve diğer hareketleri görebilirsiniz.


 


Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklari kanalurfa.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamami özel izin alınmadan kullanilamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alintilanan habere aktif link verilerek kullanilabilir.
Etiketler : FACEBOOK,A,GIRENLER,DIKKAT,,
Ilgili haberler