Çiftçilere müjdeli haber

Türkiye genelinde meydana gelen doğal afetlerden zarar gören, Çiftçi Kayıt Sİstemi'ne ya da Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın diğer kayıt sistemlerine göre kayıtlı olan üreticilerin Ziraat Bankası ve tarım kredi kooperatiflerine olan kredi borçları ertelendi.
10-04-2015 tarihinde eklendi.
52815 kez okundu.

Haber Merkezi
 

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan Bakanlar Kurulu kararına göre, kapsam dahilindeki üreticilerden, ekilişleri, hayvan varlıkları, tesisleri veya seraları en az yüzde 30 oranında zarar görenlerinin Ziraat Bankası ve tarım kredi kooperatiflerine olan tarımsal kredi borçları bir yıl ertelendi.

Üreticilerin, kredi borcu ertelemesinden yararlanabilmek için hasar tespit komisyonu kararından itibaren bugün itibarıyla bir ay içinde Ziraat Bankası veya tarım kredi kooperatiflerine başvurması gerekiyor.

 Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklari kanalurfa.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamami özel izin alınmadan kullanilamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alintilanan habere aktif link verilerek kullanilabilir.
Etiketler : Türkiye,genelinde,meydana,gelen,doğal,afetlerden,zarar,gören,,Çiftçi,Kayıt,Sİstemi'ne,ya,da,Gıda,,Tarım,ve,Hayvancılık,Bakanlığı'nın,diğer,kayıt,sistemlerine,göre,kayıtlı,olan,üreticilerin,Ziraat,Bankası,ve,tarım,kredi,kooperatiflerine,olan,kredi,borçları,ertelendi.,
Ilgili haberler