CERRAHI ONKOLOJI SERVISI ACILDI

CERRAHI ONKOLOJI SERVISI ACILDI
15-02-2017 tarihinde eklendi.
1935 kez okundu.

Haber Merkezi

Harran Üniversitesi Hastanesinde kanser hastalığının tedavisine yönelik ameliyatların yapıldığı Cerrahi Onkoloji Kliniği açıldı.


Polikliniğin amacı ve hedefleri hakkında açıklama yapan Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Uzunköy; “Kanser, toplumumuzda en çok görülen hastalıklardan biridir. Kanser uygun zamanda tedavi edilmediği zaman sağlık giderlerinde %50’den fazlası kanser tedavilerine gidiyor, kanser hastaları zamanında tedavi edildiği zaman ortalama beş yıl gibi yaşayabilir, eğer tedaviye geç başlanırsa hastalarımız ancak bir iki yıl kadar yaşıyor” dedi.


 Biz ameliyat etmeden önce hastalarımızı konseyden geçirerek yapılacak ameliyatın kararını verdiklerini söyleyen Prof. Dr. Uzunköy; “Cerrahi onkoloji ameliyatı, diğer ameliyatlar gibi değildir. Daha karmaşık yapıya sahip ameliyatlardır. Ülkemizde kanser hastalarının artmasına bağlı olarak onkolojik cerrahi klinikleri de açılmaya başlandı. Harran Tıp Fakültesi hastanesinde de bilim dalı olarak kurulmuştu. Ekim ayı başında Cerrahi Onkoloji kliniğimizi açtık” diye konuştu.


 “HASTALARI URFA DIŞINA GİDİYORDU”


 “Urfa’mızda çok yoğun bir hastamız şehir dışına gidiyor. Yol ve zaman problemi yaşadıklarından bazen hastalığın tedavisinde geç kalınabiliyor. Biz buradaki hastalarımızı ameliyattan sonra takip ediyoruz, ekibimiz çok iyi, tüm arkadaşlarımız konularında uzmandır. Hastanemizin alt yapısı da elverişlidir. Yeterli donanıma sahibiz.


 


“KANSER BELİRTİSİ OLABİLİR”


 Karın ağrıları, büyük abdest kanaması, sarılık, sebepsiz ateşler, vücudunda değişik yerlerinde kitleler, vücudunda benlerinde koyulaşma ve sebepsiz zayıflama gibi sıkıntılar kanser belirtisi olabilir, böyle durumda olan vatandaşlarımızı üniversite hastanesine bekliyoruz”  diyerek erken teşhis için herkesi doktora başvurmasını istedi.Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklari kanalurfa.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamami özel izin alınmadan kullanilamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alintilanan habere aktif link verilerek kullanilabilir.
Etiketler : CERRAHI,ONKOLOJI,SERVISI,ACILDI,
Ilgili haberler